Karadedeler Olayı izle

Yapım: 2010, 2011 ~ Türkiye
Tür: Belgesel, Gerilim, Gizem, Korku
Yönetmen: Erkan Bağbakan, Erdoğan Bağbakan
Senaryo: Erdoğan Bağbakan
Yapımcı: Pra Films
Süre: 1 saat 18 dk
Gösterim Tarihi: 16 Eylül 2011 (Türkiye)

Konusu: 1989 yılının ocak ayında gazeteler bir köyde yaşanan garip olaylar hakkında yayınlanan bazı haberler, genç gazeteci H.B’nin ilgisini çeker. Köye giden gazeteci, oldukça korkmuş ve gergin köylülerden gece köyün çevresinde dolaşan yaratıklar olduğunu, köyün bir şekilde cinler tarafından basıldığını öğrenir. H.B., birkaç hafta köyde kalır ama olağanüstü bir şey görmeyince kamerasını köydeki bir gence emanet ederek İstanbul’a geri döner.

Üç gün sonra ise köyün jandarmaları tarafından gözaltına alınır: kamerasını emanet ettiği genç de dâhil olmak üzere köyden 7 kişi parçalanarak öldürülmüştür. H.B ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılır ama bütün eşyaları ormanda terk edilmiş olarak bulunur; kayıplara karışır… Tüm bu esrarengiz süreç boyunca kameralar kayıttadır… .

Başlarda epeyce adını duyup gerçekliğinden emin değildik. Ben de incisözlük şakası sandım. Çünkü öyle bir ismi var 🙂

Türk işi Paranormal Activity’e benziyor, bakalım nasıl olacak. Zaten belgeselmiş de aynı zamanda. Farklı bir şey olacağı kesin.

Karadedeler Olayı’, 1989’da meydana gelen ve ‘cin’ söylentileriyle geçiştirilen bir bilinmezin günışığına çıkartılması! Olay, köylüyü tedirgin eden esrarengiz görüntülerle başlar. Haberin peşine düşen genç gazeteci, yaşananları kaydetmesi için köydeki bir çocuğa kamera bırakıp geri döner. Üç gün sonra evinden alınan gazeteci sorguda, kamera bıraktığı çocuk dahil yedi kişinin parçalanarak öldürüldüğünü öğrenir. Suçsuzluğu ispatlanan gazeteci serbest kaldıktan sonra kayıplara karışır. Üzerindeki bütün giysiler ve not defteri ormanda bulunur. Bu esrarengiz olay, bir intihar ve üç adet kamera kasediyle 2009’a kadar karanlıkta kalır. ‘Karadedeler Olayı’nın çekimiyse, film ekibinin bu tarihte belge ve kasetlere ulaşmasıyla gündeme gelir.

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on August 17, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: