Yeryüzündeki Son Aşk izle

Yapım: 2010 ~ Almanya, Danimarka, İngiltere, İsveç
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: David Mackenzie
Oyuncular: Ewan McGregor, Eva Green, Connie Nielsen, Stephen Dillane, Ewen Bremner, Adam Smith, Alastair Mackenzie, Caroline Paterson, Denis Lawson, James Watson, Liz Strange, Malcolm Shields, Richard Mack, Shabana Akhtar Bakhsh
Senaryo: Kim Fupz Aakeson
Yapımcı: Brian Coffey, Malte Grunert, Gillian Berrie
Görüntü Yönetmeni: Giles Nuttgens
Müzik: Max Richter
Süre: 1 saat 32 dk
Gösterim Tarihi: 26 Ağustos 2011 (Türkiye)

Konusu: Perfect Sense, başarılı bir şefin (Ewan McGregor) ve bir bilim insanının (Eva Green) akılları ve algıları zorlayan modern aşk hikayesini konu alıyor.

Kadınlara bağlanmakta sorunları olan yetenekli yemek şefi Michael, soğuk görünümlü güzel doktor Susan ile tanışır. Susan uzun bir süredir kendini işine adayıp özel hayatından vazgeçmiş, Michael ise kadınlarla ciddi ilişki kurmaktan kaçınmıştır. İkisi de birbirlerine karşı daha önce deneyimlemedikleri derin duygular hissederken, tüm dünyada insanların duyularını sırayla yok eden salgın bir hastalık baş gösterir. İnsanlık sonuna yaklaşırken aşk tüm bu engellere rağmen hayatta kalabilecek midir?

Perfect Sense, kadrosunda bulundurduğu oyuncularla, bilindik bir tema ve farklı bir senaryoyla güzel bir filme benziyor.Tek sorun David Mackenzie korkusu diyebilirim.Spread filmiyle tüm kariyerini yerlere vuran sayın Mackenzie umarım bu filmiyle herkesi şaşırtır zira konu ve oyuncular çok hoş duruyor.Fakat benim fragmanlardan veya fotoğraflardan veya cnbc-edeki yazılardan çıkardığım bir konu daha filmin sanat yönetmenliği, Andy Thomson üstlenmiş sanat yönetmenliğini.Elizabeth The Golden Age, Centurion gibi filmlerde sanat yönetmenliği Saving Private Ryan’da teknik tasarımcılık ve Inception’da İngiltere’de çekilen sahnelerin sanat yönetmenliğini üstlenmiş.Birçok işi var ve şuan hala MErlin dizisinde teknik ressamlık yapıyor.Dolayısıyla iyi bir iş bekliyorum sanat açısından.Aynı zamanda kostümlerde fakrlı bir tarz yaratmış gibi geldi bana.Star Wars serisinin kostümcüsü Trisha Biggar yapmış kostümleri.

Sonuç olarak kadrosu ve kamera arkası çok sağlam bir film gibi geliyor bana.İzlenir diyorum şimdiden bekliyorum

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on August 25, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: