Büyük Baba izle

Konusu: Lance Clayton (Robin Williams) oğlunu dramatik bir şekilde kaybetmiş edebiyat öğretmenidir. Bu ölümü kimseye ilan etmek istemediği için oğlunun ağzından bir mektup yazacak ve onu yerel gazetelere dağıtacaktır. Bu mektup oldukça edebi bir değer taşıyordur. Kyle ismi bu sebebten ötürü dilden dile yayılır ve ünlenir. Artık Lance Kyle üzerinden ünlü bir yazar olma yolunda ilerlemeya başlar. Herkes ondan bahsetmektedir.

Lisede edebiyat öğretmenliği yapan Lance Clayton, oğlu Kyle’ı fazlasıyla tuhaf bir kazada kaybeder. Oğlunun ölüm nedenini açıklamaktan utandığı için Lance, Kyle’ın ağzından bir intihar mektubu yazar. İzni olmaksızın yerel bir gazetede basılan bu mektup Lance’ın yazarlık kariyerini başlatmış olur. Ancak Lance kendi adıyla değil, Kyle’ın ismini kullanarak yazıyordur ve bir süre sonra Kyle en çok takip edilen yazarlardan biri haline gelir.

Filmin kendine has bir havası var. Baba – oğul arası konuşmalardan, şarkılara kadar hepsi farklı. Ancak filmi izlemeden önce Robin Williams’ı da tam tanımak lazım. Bu üstadın oynadığı her filim sıradışı diye tabir edilebilecek tarzda filmlerden. Yani bir Patch Adams, Jumanji kendisinin sıradışı, olması çok zor olan olayları anlatan ve insana bir umut ışığı vermeyi hedefleyen filmlerde oynayı sevdiğini gösteriyor, tarzı böyle. Bu film de belki başka bir sanatcıya uymazdı ancak bende Robin’e tam uymuş ve izleyiciye 1:30 dakikalık bir farklı tecrübe katıyor. Bence izlenmeli, bazı yorumlarda abartıldığı kadar kötü filan değil.

Büyük Baba izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 1, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: