Savaş Atı izle

Yapım: 2010, 2011 ~ ABD, Almanya, İngiltere
Tür: Biyografi, Casusluk, Dram, Gizem, Savaş, Suç
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Toby Kebbell, David Thewlis, Emily Watson, David Kross, Stephen Graham, Eddie Marsan, Benedict Cumberbatch, Peter Mullan, Celine Buckens, Geoff Bell, ırfan Hussein, Jeremy ırvine, Leonhard Carow, Michael Koltes, Nicolas Bro, Niels Arestrup, Patrick Kennedy, Rainer Bock, Robert Emms, Sarah Jane O\’neill, Tom Hiddleston
Senaryo: Richard Curtis, Lee Hall
Senaryo (Kitap): Michael Morpurgo
Yapımcı: Steven Spielberg, Frank Marshall, Kathleen Kennedy, Revel Guest
Görüntü Yönetmeni: Janusz Kaminski
Müzik: John Williams
Süre: 1 saat 26 dk

Konusu: 1. Dünya Savaşı sırasında kırsal İngiltere ve Avrupa arasında geçen “Savaş Atı”, Joey adlı bir at ile onu evcilleştirip eğiten Albert adında genç bir adam arasındaki muazzam dostlukla başlıyor. İkili mecburen ayrı düşüyor. Atın savaş boyunca yaptığı sıra dışı yolculuğu anlatan film Tarafsız Topraklar’da duygusal sona yaklaşırken atın karşılaştığı herkesin, İngiliz süvarilerin, Alman askerlerinin, bir Fransız çiftçi ve onun torunun hayatlarını nasıl değiştirdiğini konu ediyor.

War Horse Steven’ın yine yapmak istediğini yaptığı, herşeyi bir kenera bıraktığı kanıtlayacak hiçbirşeyi olmamasına rağmen kendini tekrar tekrar kanıtladığı bir film olacak buna şüphem yok.2008′den bu yana daha çok yapımcı tarafını gördüğümüz Steven’ımız Spielberg’ümüz 2011 ve 2012′de tekrar 90′lardaki formuna kavuşacakmış gibi hissediyorum.War horse ve Tintin bunun sadece başlangıcı olacak.

Filme gelirsek konuyu biliyorum, kitabı biliyorum ve bu nedenle Jeremy Irvine’den çok şey bekliyorum.Ayrıca Toby Kebbell ve David Thewlis ve en çokta Emily Blunt ilgimi çekyor filmde.Stephan Graham filmde hiçbirşey yapmayıp öyle dikilsede olur o bakışları alır gider diyorum.

Savaş Atı izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 2, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: