Sümelanın Şifresi Temel izle

Yapım: 2011 ~ Türkiye
Tür: Komedi, Macera
Yönetmen: Adem Kılıç
Oyuncular: Altan Erkekli, Salih Kalyon, Zafer Ergin, Ruhi Sarı, Alper Kul, Ali Düşenkalkar, Tarık Ünlüoğlu, Necip Memili, Duygu Şen, Erdem Baş, Aslıhan Güner, Ayşegül Günay, Ismail Hakkı ürün, İsrafil Köse, Anastasiya Pavelyeva, Azalia Abdurakhimova, Gülenay Kalkan, Haldun Açıksözlü, Seymen Aydın
Senaryo: Yılmaz Okumuş
Yapımcı: Adem Kılıç, üçgen Yapım Evi
Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan
Müzik: Fuat Saka
Süre: 1 saat 30 dk
Gösterim Tarihi: 21 Ekim 2011 (Türkiye)

Konusu: Hayalleri ve hayattaki amaçları yüzünden, Karadeniz’de bile herkesin dalga geçtiği fakir Temel, Trabzon’un en köklü ve zengin ailelerinden Yücesoyların Zuhal’e aşıktır ama babası Hıdır Yücesoy, kızını Temel’e vermez. Temel, sevdiği kızı da alamayınca yıkılmıştır. Tam bu sırada, arkadaşı Turgay’ın Sümela Manastırı’nın çatısına çıkarak intihar etmeye kalkıştığı haberini alır. Arkadaşını intihardan vazgeçirmek üzere Sümela Manastırı’nın çatısına çıkar. Ancak kendisi intihar etmeye karar verir. Polisler tarafından aşağıya indirilen Temel, polisin, ‘Sümela’ya hazine aramak için çıksanız anlayacağım, intihar için çıkılır mı?’ diye sormasıyla birlikte Sümela’daki olası hazineye odaklanır. Temel’in tek hedefi artık Sümela’nın şifresini çözüp kutsal hazineyi bularak, hem sevdiği kızı almak hem de herkese kendini ispatlamaktır.

Filmin internetteki teaserlerini izleyip kesinlikle kaçırılmaması gerekn bir film o 1 dakikalık videolardan bile bunu anlayabilirsiniz.

Videolarını izledim çok güzel bir filme benziyor. Heyecanla vizyona çıkmasını bekliyoruz 🙂

Sümelanın Şifresi Temel izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 12, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: