Muhteşem Yedili izle

Yapım:ABD
Tür:Western, Macera , Drama
Süre:128 Dk.
Dil:English, Spanish
Yönetmen:John Sturges
Oyuncu Kadrosu:Yul Brynner (Chris Adams), Eli Wallach (Calvera), Steve McQueen (Vin), Charles Bronson (Bernardo O’Reilly), Robert Vaughn (Lee), Brad Dexter (Harry Luck), James Coburn (Britt), Horst Buchholz (Chico), Jorge Martínez de Hoyos (Hilario (as Jorge Martinez de Hoyas)), Vladimir Sokoloff (Old man)

Konusu: Küçük bir Meksika kasabası şeytani haydut Calvera (Eli Wallach) ve onun kana susamış arkadaşları tarafından terörize edilmektedir. Yalnızca muhteşem yedili onları kurtaracak güce ve cesarete sahiptir. Kasabanın çiftçilerinin ne silahları, ne paraları, ne de saldırganlık eğilimleri vardır. Bu kişiler sınıra doğru yol alır. Yolda ikiside işsiz olan Chris (Yul Brynner) ve Vin (Steve Mcqueen) daha sonra ise içlerinde James Coburn, Charles Bronson ve Robert Vaughn’nın da aralarında bulunduğu beş kanun kaçağının onların yanına katılmasıyla muhteşem yediliyi oluştururlar. Bu yedili para için değil, macera için bu işe kalkışır. İlk başta galibiyet garanti gibi gözükse de Calvera vazgeçmez ve tekrar kan dökmek için geri gelir. Muhteşem Yedili kasaba halkını kurtarıp tekrar özgürlüğüne kavuşturmak için bu filmi gerçek bir macera klasiğine dönüştürecek ölümüne bir savaşa girer.

Muhteşem afişi ve kadrosu kadar emin olunki iyi bir film özelliklede konusu “cesaret” unsuru filme müthiş aktarılmış izlediğim en iyi westernlerden biriydi İyi, kötü ve çirkin’deki karakteriyle tanıdığımız Elli Wallach yine kötü rolde acımasız bir çete liderini oynuyor ve köylüler çok korkak elleri silah bile tutmamış kendilerini korumak için adam tutuyorlar ardından film başlıyor diyebiliriz daha önce hiçbir filmini izlemediğim Yul Brynner’in ismi Steve McQueen’den önce yazdığını görünce sinirlenmiştim kim bu demiştim ama filmde kendini hayran bıraktı ve tabiki western başyapıtı Bir Zamanlar Batıda filmini başrollerinden Charles Bronson’ununda oynadığını görünce ister istemez izlemek istemiştim filmi keşke Bernardo’nun rolü daha fazla olsaydı filme daha iyi yansırdı diye düşünüyorum köylülerin daha sonra Calvera’dan korkup tuttukları muhteşem yediliye gidin demeleri filmin en ilginç sahnesiydi adam tutuyorsun kötülerden korunmak için sana kendini köyünü korumayı ve silah tutmayı öğretiyorlar ve hala bir çeteden korkuyorsun savaşmak yerine zaten o sahneden sonrası filmin kilit noktasıydı film durgundu felan ama belli çatışma sahneleri yapım yılına göre gayet güzeldi Steve McQueen yine kendine hayran bıraktı sonları yani final kısmıda tatmin ediciydi mutlaka izlenmeli özellikle yapım yılına göre gayet başarılı bir filmdi bu yönetmenin filmden 3 yıl sonra yine Steve McQuenn’in başrolünde oynadığı Büyük Kaçış gibi başyapıt bir filmi daha olduğunu söylemek lazım tavsiye ederim.iyi seyirler

Muhteşem Yedili izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 14, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: