Conan the Barbarian izle

Yapım: 2011 ~ ABD
Tür: 3 Boyutlu, Aksiyon, Fantastik, Macera
Yönetmen: Marcus Nispel
Oyuncular: Rose McGowan, Ron Perlman, Rachel Nichols, Said Taghmaoui, Stephen Lang, Jason Momoa, Leo Howard, Shelly Varod, Marco Khan, Bashar Rahal, Bob Sapp, Alina Puscau, Birol Tarkan Yildiz, Katarzyna Wolejnio, Milton Welsh, Nonso Anozie, Raad Rawi, Raicho Vasilev, Raw Leiba, Stanimir Stamatov, Steven O’donnell
Senaryo: Robert E. Howard, Howard Mccain, Thomas Dean Donnelly, Sean Hood, Joshua Oppenheimer, Dirk Blackman
Senaryo (Kitap):
Robert E. Howard
Yapımcı: Avi Lerner, Boaz Davidson, George Furla, Henry Winterstern, Fredrik Malmberg, John Baldecchi, Joe Gatta, Trevor Short, Danny Dimbort, Les Weldon, Danny Lerner
Görüntü Yönetmeni: Thomas Kloss
Müzik: Tyler Bates, Selena Arizanovic
Süre: 1 saat 52 dk
Gösterim Tarihi: 14 Ekim 2011 (Türkiye)

Filmi izledim. Çocukluğundan beri Conan hastası biri olarak bu filmle ilgili gelişmeleri başından beri takip ediyordum. Oyuncu ve yönetmeni öğrenince “bitti” demiştim ama sonradan fragmanlar azıcık ümitlendirmişti. Yıllar önce Arnold’ın Conan’ıyla hayâl kırıklığına uğramıştım. Bu film yanında Arnold’ınkileri öpüp de başımıza koyalım. Bunca yıl sonra böyle berbat Conan filmi çekmek özel yetenek ister. Nispel bir an önce meslek değiştirsin. 80 milyon $ böyle sokağa saçılır. Senaryo ve diyaloglar son derece basit ve sıkıcı. Görsel efektler çok az ve sıradan. Filmin 3D’lik bir tarafı da yok. Ünlü oyuncular bile bu filmde tamamen sıkıcı. Daha ilk dakikalarda basitlik kokusu aldım. Filmin daha 3′te birini izlediğimde ise bir an önce bitsin diye dakika saymaya başladım. Hiçbir yönüyle izlenmeyi haketmiyor.

Büyük bir yönetmen ve doğru bir oyuncuyla gişe rekorları kıracak, çok sürükleyici ve eğlenceli Conan filmleri çekilebilir. Conan’a çok yazık ediyorlar. Film gösterime girdiğinde eleştirmenlerin kötülemesine üzülmüştüm. Oysa yazılması gereken kötülemenin yirmide birini yazmış, büyük merhamet göstermişler.
Avusturya’da fakir bir polis memurunun çocuğu olarak dünyaya geldi, daha bir çok spor dalında başarılı olduktan sonra 14 yaşında başladığı vücut geliştirmeyle zirveye tırmanmaya başladı. 18 yaşında Avrupa vücut geliştirme şampiyonu olan aktör, aynı zamanda Avrupada 50 cm kol çeperi olan ilk vücutçu olarak tarihe geçti. Daha çocuk denilebilen yaşta 118 kg ile barbell curl yaparak farklı bir rekora da imza atan oyuncu, aynı zamanda bench press rekorları da kırmıştır. Halen çoğu VG kuruluşu kendisi gelmiş geçmiş en iyi vücut geliştirme sporcusu olarak kabul eder. Nabba ve IFBB Mr.Universe yarışmalarını defalarca kazanan oyuncu yaşadığı dönemde 7 kez Mr.Olympia ünvanını alarak rekora imza atmıştır. 1980 lerde bir dostuyla birlikte kurduğu Arnold Classic organizasyonu ile kendi adına düzenlenen olimpiyat oyunları dünya olimpiyat oyunlarından daha büyük bir organizasyondur.

43 tane sinema eserinde rol alan oyuncu, Terminator, Predator, Conan, Commando gibi filmlerle izleyicinin aklına kazınmakla kalmayıp, kendisi için Hollywood’da sadece efsanevi sanatçılar için yaptırılan yıldıza da sahiptir. Bazı kesimler oyunculuğunu beğenmez fakat yerine koyulacak birini de asla bulamazlar, çaresizlikten (tıpkı T4 filmindeki gibi) kendisini bulamayınca animasyonunu kullanmaya başlarlar.

Conan the Barbarian izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 17, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: