Hababam Rock izle

Tür: Komedi, Müzikal, Gençlik
Yönetmen: Richard Linklater
Müzik: The Clash, KISS,
Cream, The Doors, AC/DC
Süre: 1 saat 48 dk
Oyuncular: Jack Black, Miranda Cosgrove, Joan Cusack, Sarah Silverman,Aleisha Allen, Kevin Clark

Konusu: Dewey Finn (Jack Black), bir rock grubu kurarak sahneleri kendisine mesken etmek için çaba sarfetmeye başlar ve hayallerini bu noktada tutar. Fakat bulunduğu rock grubundan mevcut üyeliğinide kaybedecektir. Dewey fazla yetenekli olmamasına rağmen bir arkadaşı aracılığıyla bir ilköğretim okulunda sözleşmeli olarak işbaşı yapar. Tesadüfi bir şekilde görmüş olduğu müzik öğrencileri ile oldukça parlak bir fikir oluşturur. Onlar la gizlice çalışmalar yürüterek oldukça profesyonel bir grup kuracak fakat bunuda herkesten gizlemek zorunda kalacaktır.

No Vacancy adlı rock grubunda gitarist olarak çalışan Dewey Finn, çok çabaladığı halde bir baltaya sap olamamış uyumsuz bir müzisyendir. Rock’n’roll müziğinin gücüne tapar. Büyük sahnelere çıkıp 20 dakikalık uzun sololar atma özlemiyle yanıp tutuşan Dewey, üyesi olduğu rock grubunu “Gruplar Yarışıyor” adlı yarışmada zafere taşımaya kesin kararlıdır. Ancak grup arkadaşları aynı fikirde olmayınca kendisini hiç beklemediği bir anda kapının önünde bulur.

Dağ gibi yığılmış borçlarıyla başbaşa kalan ve kirasını dahi ödeyemeyecek noktaya varan Dewey, çaresizlik içinde oda arkadaşı Ned’e telefon açar. Sonunda gönülsüzce de olsa Horace Green İlköğretim Okulunda kadrosuz öğretmenlik yapmayı kabul etmek zorunda kalır.

Ancak orada da şanssızlıklar yakasını bırakmaz. Okulun sinirli ve tutucu müdiresi Rosalie Mullins’in şahin gibi keskin bakışlarını her an üzerinde hisseder. Üstelik öğretmenlik konusunda da oldukça beceriksizdir. Beşinci sınıf öğrencilerine neyi nasıl öğretmesi gerektiğini bir türlü kestiremez.

Bir gün rastlantı sonucu okul orkestrasının çalışma yaptığı odanın önünden geçerken müzik seslerine istemeden kulak misafiri olur. O anda aklına parlak bir fikir gelir. Bu genç müzisyenleri eğiterek yüksek voltajlı bir rock grubu kurmaya karar vermiştir. Ancak bunu çocukların ailelerinden ve okul müdiresinden gizli yapmak zorundadır. “Gruplar Savaşıyor” adlı müzik yarışmasına hazırlıkların başlamasıyla birlikte hem onların hem de Dewey’in yaşamı sonsuza kadar değişecektir.

Hababam Rock izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 17, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: