İşaretler izle

Konusu: Eşini bir trafik kazası sonucu yitiren Graham Hess (Mel Gibson) çocukları ile beraber bir çiftlikte yaşamını sürdürüyordur. Tanrı’ya olan inancınıda kaza sonrası yitiren Graham Hess (Mel Gibson) , bir gün uyandığında tarlasında simetrik bazı işaretler görecek ve daha sonra kızının kullanmış olduğu telsizden çok garip dünyaya ait olmayan sesler duymaya başlayacaktır. Birden korkuya kapılacak ve bu olayın sırrını araştıracaktır.
Signs 2002 yılında oldukça ses getirmiş bir uzaylı filmi olarak karşımıza çıkıyor Gibson’ın yine Tanrıya inancını kaybetmesi daha sonra filmin sonlarına doğru yaşadığı bir olay sonucunda tekrar inancını kazanması konu ediliyor…

Graham hess(mel gibson) ve ailesi arazideki işaretlerden dünya dışından gelen yaratıkların sorumlu olduğu anlatılır. Ekinlerdeki bu dairelerin dünyanın heryerinde bulunmaya başladığını izlerken gittikçe korkuları artmaktadır.İşaretler Çiftlikte yaşayan bir ailenin hayatlarının belkide son anlarındaki dünaynın istila edildiği korkunç dakikalardaki mücadelenin duygusal hikayesi.

Gerilim-gizem türünde bugüne kadar başarılı yapımları sinameseverlere sunan M. Night Shyamalan’ın en önemli filmlerinden birisi de İşaretler..Çifliklerinde garip işaretler gören bir ailenin,bunun tüm dünyada görülmesinden sonra ulaşılan sonuçta bunun uzaylılar olduğu anlaşılır ve bu ailenin olanlar karşısındaki duygusal,gerilim dolu dakikalarını gözler önüne seren ilginç bir film..Mel Gibson’un oynaması zaten filmin en büyük artısı.Diğer başrol oyuncuları da tanınmış ve iyi oyuncular.Yönetmen Shyamalan’da işi bildiği için ortaya iyi bir film çıkmış.Çok fazla beklentiye girilmeden izlenmeli yinede.Çünkü film ağır ilerliyor ve bazen sıkabiliyor.Yine de ilginç bir yapım.Tavsiye ederim.

”Tanrı’ya inanmaktan asla vazgeçme”

Uzaylı konusuna merak duyduğum için izlediğim bir filmdi.Kesinlikle çok iyi yapılmış,hiç saçmalanmamış ve çok ilgimi çeken bir film.Oyuncular,senaryo vs herşey süper.Bence izlemeye değer.İllahi bu konulara ilgi duymaya gerek yok.Adrenalini bol,mükemmel bir film!

İşaretler izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 18, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: