Metrodan Kaçış izle

Konusu: Konusu.“The Taking of Pelham 1 2 3/Metrodan Kaçış”ta, Denzel Washington, sıradan günü cüretkar bir suçla, bir başka deyişle bir metro treninin kaçırılmasıyla kaosa dönüşen, New York şehri metro hareket memuru Garber’ı canlandırıyor. John Travolta ise baştan aşağı silahlı dört kişilik çetenin lideri ve beyni Ryder olarak, bir saat içinde yüklü bir fidye ödenmediği takdirde yolcuları öldürmekle tehdit eder. Ayaklarının altındaki gerilim artarken, Garber, Ryder’ı zekasıyla alt edip rehineleri kurtarabilmek için metro sistemi üzerine engin bilgisinden yararlanır. Ama Garber’ın çözemediği bir muamma vardır: Hırsızlar parayı alsalar bile, nasıl kaçabilirler ki?

Nedendir bilmem ama bu replik aklımda kaldı.Tamamen anlamasam da değişik bir etki yarattı bu replik bende.Film ise aynı etkiyibırakamadı.Tanınmış bu iki oyuncunun işbirliğinden daha iyisini beklerdim.İlk başlarda güzel bir film olarak başladı.Ama sonra uzattıkça uzattılar işi. Hele sonu 2 saat bu film için uzun bir süre olmuş.90 dakika daha uygun olurdu.

Genelde Denzel Washington’un filmlerini beğenmeme rağmen, bu filmi vasat olmuş diye düşündüm. Aslında başındaki sıkıcılık ilerleyen sahnelerde Ryder denen suçlunun bu durumdan nasıl kurtulacağını merakı ve hafif aksiyon ile toparlamasına karşın, bazı filmlerde de olan ve benim hep takıldığım Garber gibi silah kullanmasını bile bilmeyen bir kişinin fırsat varken kaçmayıp aksine kendini kahraman zannedip azılı bir suçlunun karşısına dikilmesi ve kahraman haline dönmesi. Bu şekilde bitirmeselerdi belki daha hoş olabilirdi. 10/6 bu da kaçış planındaki incelik için.

Oyuncuk konusunda ve filmin akışı konusunda diyecek hiç birşey yok.Aksiyonu bol bir filmdi.İzlemenizi tavsiye ederim pişman olmazsınız.9/10

Metrodan Kaçış izle

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 23, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: