Sürgündekiler izle

Tür: Dram, Macera, Müzikal
Yönetmen: Tony Gatlif
Müzik: Rona Hartner, José Pérez Silva,
Mohamed Bachara, La Macanita
Süre: 1 saat 44 dk
Oyuncular: Romain Duris, Lubna Azabal, Latifa Ahrar, Habib Cheik

Konusu:Cezayirli bir çift olan Zano ve Naima Pariste yaşamaktadır. Zano sevgilisi ile konuşur ve çok acil bir şekilde Cezayir’e gitmesi gerektiğini söyler. Naima bunu ilk başta düşünerek garip bulacaktır fakat daha sonraları iyi bir macera olacağı fikrine kapılacaktır. İspanya üzerinden geçecekler ve Cezayir’e doğru yol alacaklardır. Yolculuk sırasında ise onların farklı özellikleri kullandıkları müzikler ve doğallık dikkat çekmelerine yol açacaktır.

Tony Gatlif’in Cannes Film Festivalinde en iyi yönetmen ödülünü kazandığı yapım sanatın ve sadeliği oldukça iyi bir şekilde izleyiciye yansıtıyor.

Gatlif, iki genç Parisli’ye, Zano ve Naima’ya Fransa’yı boydan boya geçip İspanya yoluyla Cezayir’e gidişlerinde Zano’nun ailesinin yıllar önce geçtikleri yolu bu kez tersten izlerlerken eşlik ediyor. İki arkadaş, müzikle iki diyarın şiirini kavuştururken kimliklerini ve dünya üzerindeki yerlerini yeniden belirliyorlar. Yolda olmanın ve yol almanın baştan çıkarıcı büyüsünü tensel arzular ve kimlik arayışıyla harmanlayan Sürgündekiler, Tony Gatlif’e 2004 yılında Cannes’da ilk ödülünü kazandırdı.

Sürgündekiler izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 25, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: