Batı Batıdır izle

Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: Andy Deemmony
Müzik: Ray Dorset, Donovan,
Manoj Yadav, Nana Mouskouri
Süre: 1 saat 42 dk
Oyuncular: Jimi Mistry, Om Puri, Aqib Khan, John Branwell

Konusu:Pakistan uyruklu bir baba İngiltere’nin Salford kentinde oğlu ve eşiyle ikamet etmektedir. Oğlu ilede bazı sıkıntılar yaşıyordur. Onun okuldan sürekli kaçmasını öğrenmiş ve her gün kendi eli ile okula götürüp getirmeye başlamıştır. Fakat Sajid’in okula gitmeme sebebi çok farklıdır. Onu orada aşağılamış olan İngiliz çocuklardan bıkmıştır. Babası ise son çare olarak onu Pakistan’a gönderecektir. İngiltere’de bulunan anneside onu takip edince oraya eğlenceli bir hikaye çıkacaktır.

Manchester 1975..Khan ailesinin oğlu Sajid artık bir ergendir.Okulda sürekli rahatsız edilmekte,evde de babasının muhafazakar baskısı altında ezilmektedir;ergenlik krizinin tam ortasındadır.Babası George Sajid’i iyi bir müslüman ve iyi bir oğul haline getirmek için Pakistan’a,30 yıl önce terk ettiği ilk karısının yanına göndermeye karar verir.Ama çok geçmeden Ella Khan (2 numaralı Bayan Khan) İngilteredeki Salford kasabasından çıkıp oğlanın peşinden giderek geçmişten gelen bu karmaşayı düzeltmeye çalışır.Film,kültür ve kuşak çatışması üzerine olan Doğu Doğudur’un devamıdır.

kültürel çatışmayı, kimlik arayışını komik bir dille ele alıyor film. ben çok beğenerek izledim. filmi izlerken aklıma almanyada yaşayan türkler geldi bir nevi onlarda arada kalıyor bence.kısacası filmi kesinlikle tavsiye ederim…

Batı Batıdır izle

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 27, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: