Babamın Penguenleri izle

Konusu: Eşinden boşandıktan sonra hayatına son derece rutin bir şekilde devam eden iş adamı Tom Popper’in hayatı, babasından kendisine miras kalan altı penguenle değişir. Önce penguenleri bir hayvanat bahçesine vermeyi düşünen Tom, çocukları penguenlere bayılınca, evini bir kış parkına çevirmeye karar verir. Rutinden eğlenceliye doğru bu keskin geçiş, ilginç olaylara yol açacaktır.

Tom Popper aynı zamanda eski bir lokantayı satın alıp yenileme planları yapmaktadır. Lokantanın eski sahibi ise mekanı değerli olduğunu düşündüğü birine vermek istemektedir. Bu sırada etrafında penguenlerle yaşamaya başlayan Popper, çocuklarına daha yakın oldukça eski eşiyle de tekrar barışma noktasına gelmiştir ve bu düzeni bozmamak için uğraşırken işini kaybetmenin eşiğine gelir.

Kendisini kötü hisseden Popper, penguenlerle daha fazla yapamayacağını anlar ve onları hayvanat bahçesine verir. Lokantayla ilgilenmek için yeniden odaklanır. Eski karısı ve çocukları Popper’ın bu kararından memnun değillerdir elbet.

New York’taki dairesinde penguenler ile birlikte yaşayan Tom Popper’ın komik hikayesi anlatılıyor.Ünlü oyuncu Jim Carrey’nin yine bir komik bir karakteri canlandıracağı filmde başarılı bir iş adamının 6 penguen alarak apartman dairesini buzdan bir kaleye dönüştürme serüveni anlatılıyor. Penguenler ile birlikte yaşamaya başlayan Tom Popper, bakalım yeni sorumluluklarının iş hayatına olumsuz yansımasını engelleyebilecek mi?

Çok merakla beklediğim filmdi. Jim Carrey nin yaşının vermiş olduğu olgunluk hissediliyor artık ama hala o komik mimik ifadeleri devam ediyor filmde o olmasa izlemezdim sanırım 🙂 Filmin konusu aslında güzel yalnız bazı sahneler gereğince çok uzatılmış yer yer izleyiciyi sıkmakta diyaloglar fazlaca uzatılmış. Penguenler ise çok sevimli hele o paytak paytak yürümeleri harika özellikle Carrey nin çocuklara penguenleri tanıttığı sahne süperdi bu bağırtlak bu kokuşuk bu kaptan 🙂 bağırtlak olan komedi sesi kulağı sağır edecek cinsten 🙂 Jim Carrey nin sıcaklığı filmden keyif almanızı sağlıyor film genel anlamda güzeldi ama beklentimi çok karşılamadı yinede tavsiye ederim 7/10

Aslında buna uygun başlık sanırım kim demiş penguenler uçamaz(!) diye olmalıydı bence.

Her ne kadar Jim Carrey varsa üstüne yorum katmak anlamsız gelse de jim carreyin üzerine bir de penguenleri ekleyince daha tatlı bir film olmuş. daha filmin başında kim penguen sevmezki zaten derken tom’un “kim penguen severki sizde ne buluyorlar anlamıyorum” demesi gayet manidar geldi. Jim Carrey filmlerindeki kalite mizah öğelerine burada da rastlamanız mümkün Hayvanat bahçesi sahnesinde kimlik kartını ters tutması gibi önemsiz görünen önemli detaylar gibi. sadece filmin başında yere düşen kartın dairenin altı üstüne gelmiş olmasına rağmen filmin sonuna kadar bulunamaması ve filmin sonunda aynı yerde olması biraz üzdü beni açıkcası belki hizmetçi bulsaydı sonunda bunu yerde buldum size verememiştim gibi bir bağlantı daha iyi olabilirdi. Daha fazla detaya girmeden kaçırmamanız gereken bir Jim Carrey filmi olduğunu belirterek iyi seyirler dile “mezmiyim” 🙂

Babamın Penguenleri izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on September 28, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: