Çaylak izle

Konusu: James Clayton, tecrübeli ajan Walter Burke’un tam aradığı insandır. Bir operasyon görevlisi olmadan önce acemi çaylaklar, zorlu eğitim sürecini başarıyla geçmelidirler. Oyunun kurallarını Burke’dan öğrenen James, kurumdaki rütbeleri hızla tırmanırken, kendisi gibi acemi çaylaklardan olan Layla’ya aşık olur. Ancak James’in oyundaki rolünü ve hocasıyla olan kedi-fare ilişkisini sorgulamaya başlamasıyla Burke, onu bir köstebeğin belirlenmesi görevine getirir. İkili arasındaki gerilim o andan itibaren hızla tırmanırken CIA’in ünlü özdeyişleri bir kez daha gün ışığına çıkacaktır: “Hiç kimseye güvenme” ve “Hiçbir şey göründüğü gibi değildir”.

Yıllar önce sinemada izlemiştim ve aradan 8 yıl geçtiği için aklımda pek bişiy kalmadığı için bugün tekrar izledim.Cıa in gizli işlerini açığa çıkarıyor ve aslında insanların göründüğü olmadığını çarpıcı bir sonla anlatıyor.Al pacino için izlenir nitekim yine iyi bir oyunculuk çıkarmış keza colin farrel da baya iyi oynamış…

Al Pacino ve Colin Farrel gibi iki üst düzey oyuncunun başrollerini paylaştığı film izleyicisini kendisine bağlıyor ve son sahneye kadar bırakmıyor barındırdığı gizem sayesinde.. Neyin gerçek ya da kimin doğru kişi olduğu hakkında aklınızdan pek çok şey geçiriyorsunuz; filmin senaryosu sanki sizin düşüncelerinizi ve yorumlarınızı çürütmek için yazılmış.

CIA bünyesinde çalışmak için eğitim alan bir grubun içerisinde yer almaya başlayan Clayton’un öğrenecek çok şey vardır; aslında bunların en önemlisi “Hiç kimseye güvenme” ve “Hiçbirşey göründüğü gibi değildir”dir.. Bu süreçte Clayton’ı çok zor anlar ve vermesi güç kararlar beklemekedir.

Senaryo çok iyi yazılmış, pek fazla açık bırakılmamış, havada kalan bir nokta kalmamış.. Oyunculuk adınaysa bir ziyafete davetlisiniz bu filmde. Al Pacino tüm hünerlerini yine izleyicisine sunarken Colin Farrel da ondan geriye kalmıyor; özellikle mimikleri muhteşemdi. Nasıl geçtiğini anlamayacağınız iki saat vaadediyor bu yapım size..

Çaylak izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on October 4, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: