Hayalim İstanbul izle

Yapım: 2011 ~ Hollanda, İrlanda, Macaristan, Türkiye
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Ferenc Török
Oyuncular: Yavuz Bingöl, Padraic Delaney, Andrea Fullajtár, Erdinç Olgaçli, Eszter Bánfalvy, Johanna Ter Steege, Rozi Lovas, Zsolt Anger
Senaryo: Johanna Ter Steege
Yapımcı: Kuzey Prodüksiyon
Gösterim Tarihi: 21 Ekim 2011 (Türkiye)

Konusu: Başarılı bir profesör olan Janos 30 yıllık evliliğinin ardından orta yaşlı karısını genç öğrencisi için terk eder. Bu durum Katalin’i derin bir bunalıma sürükler. Çevresi, O’nu akıl hastası olarak düşünür ve Katalin, sakinleşmesi için bir hastaneye yatırılır. Kocası ve kızı, Katalin’in bu geçici çılgınlık durumunun sahte olduğunu düşünürler. Katalin hastaneden kaçar ve İstanbul’a gitmek gibi ani bir karar alır. İstanbul’da Katalin’in kaderi kendisi gibi bir yalnız bir adamla ile kesişir. “Halil”… Yeni bulunan aşk, kadının duygularını özgürleştirir ve kısa ömürlü de olsa hayatının baharını yaşar.

Çekimleri tamamlanan ‘İstanbul My Dream’ filminde Yavuz Bingöl’le başrolü paylaşan Hollandalı oyuncu Johanna Ter Steege, “Aynı dili konuşamadığımız için gözlerimizle anlaştık” dedi

Türkiye,Hollanda, Macaristan ve İrlanda ortak yapımı olan ‘İstanbul My Dream’ filminin çekimleri tamamlandı. Şu günlerde kurgusu devam eden film, önümüzdeki Şubat ayında gösterime girecek. Yönetmenliğini Macar Ferenc Török’ün yaptığı filmin başrollerini Yavuz Bingöl ve Hollandalı Johanna Ter Steege üstlendi. Üç milyon lira bütçeli filmin çekimleri; İstanbul, Kapadokya ve Budapeşte’de yapıldı.

GALA BERLİN’DE
Aralık ayında Türkiye’de ön gösterimi gerçekleştirilecek filmin galası ise Berlin Film Festivali’nde yapılacak. Filmin yapımcısı Serkan Acar ‘İstanbul My Dream’in bütçesini denkleştirebilmek için büyük uğraşlar verdiklerini kaydederek, “Tam sıkıştığımız anda İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı imdadımıza koştu. Yavuz Bingöl bu filmle uluslararası bir oyuncu oldu” dedi.

“ÇOK İYİ BİR OYUNCU”
Halil adlı inşaat işçisiyle eşi tarafından başka biri uğruna terk edilen Katalina’nın keşisen hayat öyküsünü anlatan filmde; Yavuz Bingöl’ün sevgilisini canlandıran Hollandalı oyuncu Johanna Ter Steege de rol arkadaşına övgüler yağdırdı: “Çok keyifli bir çalışmaya imza attık. Yavuz’la aynı dili konuşmuyorduk ama bakışlarımızla çok kolay şekilde anlaştık. Yavuz çok iyi bir oyuncu.”

Hayalim İstanbul izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on October 9, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: