Yeni Dünya Amerikanın Keşfi izle

Konusu: 1967 yılında 103 adamın bulunduğu İngiliz kaptan John Smith kumandasında 3 gemi, Virjinya kıyılarına yanaşır. Amaçları el değmemiş kıyılardan yeni bir dünya yaratmaktır. Koloniciler önceleri onları dostça karşılayan kızıldereliler ile dengeli bir ilişki kurmayı başarırlar. Fakat zaman ilerledikçe herşey değişmeye başlar. Koloniciler için belki burası Yeni bir Dünya olabilir fakat yerliler için çok eski bir dünya – hatta tek bildikleri dünyadır. İngilizler bilmedikleri bu yerde bir başlangıç için çabalarken İngiliz Kaptan John Smith, kabile üyelerinden ona rehberlik edecek birini aramaktadır ve tesadüfen Powhatan’ın en çok sevilen çocuğu Pocahontas’a rastlar. İşte bu an 400 yıldır bilinen bir Amerikan efsanesinin başlangıcıdır.

İngilizler ve yerli Amerikan halkı arasındaki vahşi savaş, bir yandan da Kaptan Smith ile kızılderili prenses Pocahontas’ın aşkına sahne olur…

Çok ilginç bir film oldu. O kadar uzun olmasına rağmen replikler o kadar azdı ki neredeyse bir sessiz sinema izliyorum zannedecektim. Herneyse. Konusu itibariyle ve oyunculuğuyla dört dörtlük bir yapım deyebiliriz. Üstelik doğal unsurları da çok iyi kullanmışlar.Ama yönetmen bu işin üzerinde pek durmamış gibi.Daha da düşünülseydi çok daha kaliteli bir yapım olacaktı. Herşeye rağmen destansı öyküsü ve büyüleyici oyunculuk performanslarıyla izlenebilecek bir film.

Yeni Dünya Amerikanın Keşfi izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on October 11, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: