Dedemin İnsanları izle

Yapım:2011 – Türkiye
Tür: Aile, Dram,
Yönetmen: Çağan Irmak,
Oyuncular: Çetin Tekindor, Hümeyra Akbay, Mert Fırat, Ezgi Mola, Yiğit Özşener, Gökçe Bahadır, Zafer Algöz, Yiğit Arı, Ünal Silver, Ushan Çakır, Mehmet Ali Kaptanlar, Serkan Genç, Durukan çelikkaya, Sacide Taşaner,
Senaryo: Çağan Irmak
Yapımcı:Ay Yapım, Kerem Çatay, Mustafa Oğuz, Most Productions,

Konusu: “Dedemin İnsanları”, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere bir defa daha, ama bu kez farklı bir yerden bakmayı ve düşünmeyi sağlıyor. Film çekimlerine 2011 Mayıs sonunda Girit’te başlanmıştır. Gökçeada, Milas, Bodrum ve Söke’de devam eden çekimler, Temmuz sonunda tamamlanmıştır.

Artık dizilerin bile iki saate yakın çekildiği bir ülkede seyirci olarak bir saat yirmi altı dakika kısa gelecektir diye düşünüyorum. Kalite süreyle orantılı değil bunu demek istemiyorum. Hatta çoğu dizi de onca süreyi saçma sapan( benim düşüncem) bir şekilde dolduruyor. Sonuç olarak uzun şeyler izlemeye alışmışken filmin süresi kısa gelecek, film bittiğinde “ne kadar çabuk” diyeceğim gibisinden bişeler doğuyor içime. Neyse ki Çağan Irmak o süre içine tadı damağımda kalacak bir film sığdırmıştır bundan da şüphe etmiyorum 🙂 Bekle gelsin 25 kasım.

Çağan Irmağ’ın yine muhteşem bir filmi vee yine muhteşem değişmez kadrosu. Merakla bekliyorum Vizyon tarihi 25 kasım.

Hayatımda gördüğüm en mantıklı filmlerden birisi.Aslında yoruma bile gerek yok çünkü bir Çağan Irmak filmi.

Dedemin İnsanları izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on October 16, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: