Şimdi Ya Da Asla izle

Yapım:2007 ~ ABD
Tür:Dram, Komedi
Yönetmen:Rob Reiner
Oyuncular:Morgan Freeman, Jack Nicholson, Sean Hayes, Jonathan Mangum, Rob Morrow, Serena Reeder, Amber Mead, Nikki Novak, Rowena King, Alfonso Freeman, Andrea Johnson, Angela Gardner, Beverly Todd, Hugh B. Holub, Ian Anthony Dale, Jennifer Defrancisco, Jonathan Hernandez, Jordan Lund, Noel Gugliemi, Richard Mcgonagle
Senaryo (Kitap):Justin Zackham
Yapımcı:Rob Reiner, Justin Zackham, Neil Meron, Craig Zadan, Alan Greisman, Travis Knox
Görüntü Yönetmeni:John Schwartzman
Müzik:John Mayer, Marc Shaiman
Süre:1 saat 36 dk

Konusu: 2 adam kanser hastası oldukları için ölmeden önce kendilerine bir liste hazırlarlar ve istediklerini yapabilmek için seyehate çıkarlar.

Milyoner şirket sahibi Edward Cole (JACK NICHOLSON) ile işçi sınıfına mensup araba tamircisi Carter Chambers’ın (MORGAN FREEMAN) dünyaları apayrıdır. Yolları, bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişir ve iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: “Tahtalı köyü boylamadan önce” hayatlarının kalan kısmını hep yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu ve kendileriyle farkında olmadıkları bir barışma ihtiyacı. Birlikte, hayatlarının araba seyahatine çıkarlar; ve bu süreçte dost olur, hayatı dolu dolu, içgörü ve mizahla yaşamayı öğrenirler. Her macera, listelerine yeni bir madde ekler.

Tüm insanlık adına mükemmel bir başyapıt.İnsanlar maalesef tüm hayatı boyunca eksik yaşıyor ama bu eksikliği ölüm döşeğinde farkediyor bu filmde bu eksikliğin giderilmesi ve hayata sıkı sıkıya baglanmanın önemi çok güzel bir biçimde vurgulanmış.

Şimdi Ya Da Asla izle

Advertisements

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on October 22, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: