Noel Gecesi Kabusu izle

Konusu: Halloween Kentinin Balkabağı Kralı olmaktan usanan Jack Skellington heyecen verici birşeylerin arayışına çıkar. Bu arayışta Christmas Kentini bulur ve tüm dünya üzerinde noel gecesi çocuklara oyuncak dağıtma görevini Noel Baba’dan devralmaya karar verir.

Noel Gecesi Kabusu, oldukça eğlenceli bir senaryoya ve müzikale sahip olan bir yapım.O kadar fazla sıradışı karakterler var ki, bir süre sonra takip etmekten gözlerim yoruldu.Animasyon severlerin kaçırmaması gereken bir yapım ama çok fazla küçük çocuklara da hitap ettiğini söylemek mümkün değil.

Filmi Masal Çocuk Tim Burton un yönettiği sanılsa da sadece senarist ve yapımcı olarak kadroda yer almıştır.Belki de bunun en önemli sebebi Tim Burton un hikayelerinde yer alan gotik unsurların bu filmde de fazlasıyla bulunmasıdır. Öyle ki Noel Gecesi Kabusu daha sonra yapılacak Ölü Gelin ve Hayalet Süvarinin in de habercisidir. Filmin yönetmeni ise daha sonra Oscar a da en iyi animasyon dalında aday gösterilen ve oldukça iyi olan Coraline filminin yönetmeni Henry Selick tir. Film gothik öğelerle bezenmiş olup büyük bir tezatlık da vardır.Bir tarafta Hallowentown bir tarafta ise Noeltown.Ya da balkabağı Jack diğer tarafta ise Noel baba. Film müziklerini de Jacki seslendiren Danny Elfman yapmıştır. Tim Burton ve Danny Elfman işbirliği de böyle başlamıştır.Ne güzel işte Tim yazsın yönetsin,Danny ise o güzel müzikleri yapsın.Biz de güzel güzel sinema keyfi yaşayıp farklı dünyaları görelim. Film hem komedi unsuru hem de dram unsuru taşımaktadır. Film 93 yapımı olsa da her zaman izlenilecek kalitede görsel şölen sunan harika bir film.

Noel Gecesi Kabusu izle

About pembelim

oylesine yazacağim bakalim neler olacak.

Posted on October 23, 2011, in Film izle and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: